Rakvere Gümnaasium

A+ A A-

Saksamaa ja Eesti tähistavad sellel aastal diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva ja diplomaatiliste suhete taastamise 30. juubelit. Saksamaa saatkond kinkis Tallinna linnale „Buddy Beari" kuju ning kuulutas välja disainikonkursi. Žürii valis välja parimad karu kujundused ning Rakvere Gümnaasiumi 12. klassi õpilase Maria Pluutuse kavand sai 3. koha. Võistlusele esitati kokku 60 kavandit.

„Buddy Bears" (eesti k Sõbrakarud) on suured karukujulised skulptuurid, mille kujundas 2001 saksa abielupaar, Klaus ja Eva Herlitz. Karu on Berliini vapiloom ja sümbol. Sõbrakarud on seetõttu tihedalt seotud nii Berliini kui ka Saksamaaga. Sõbrakarudel on ka oma missioon: aidata kaasa rahvusvahelisele mõistmisele ja kultuuride rahumeelsele kooseksisteerimisele.

Loe lisa

10- 12 kl noormehed saavutasid maakonna jalgpalli meistrivõistlustel II koha.

Võistkond: Karl Julius Lahe, Hans- Erik Leesik, Jan Hendrik Kangur, Sten Sillandi, Randar Juurik, Edgard Piirmäe, Miko Meiner, Enriko Saare

Kiidame!

Loe lisa

30. septembril toimusid Palermos maakonna meistrivõistlused murdmaajooksus. Meie kooli õpilased saavutasid oma vanuseklassides mitmeid auhinnalisi kohti.

Loe lisa

Meie kooli 8 b klassi õpilane Egle Salu võitis Rahvusvahelise Koolispordi U15 Maailmamängudelt ujumises kaks medalit: kuldmedali alal 50 m rinnuli ning hõbemedali 100 m rinnuli.

Kiidame ja õnnitleme!

Loe lisa

Sel aastal toimus etluskonkurss "Ellen Niiduga Midrimaal"  nii, et koolid saatsid videod, milles õpilased luuletusi lugesid, žüriile.

Žürii valis kahes vanuserühmas välja kolm paremat etlejat. Nooremas vanuserühmas saavutas III koha meie kooli 1. klassi õpilane Getter Hudilainen.
Vanemas vanuserühmas  esindasid meie kooli väga tublilt Ellen Anette Alak ja Katrina Kallaste 5. klassist.
Õpilasi juhendasid Katre Liivanurm ja Mare Kütt.

Kiidame!

Loe lisa

Füüsikaolümpiaadi lõppvoorus saavutas 9. klasside õpilaste arvestuses 4. koha Ainar Tropp.
Ainari füüsikaõpetaja on Tatjana Tommik.

Õnnitleme!

Loe lisa

Reedel, 9. aprillil toimus Junior Achievementi pidulik veebiaktus tänavuste majandusvõistluste parimate väljakuulutamiseks. Meie kooli õpilased olid tõeliselt tublid!

Ettevõtlusmuinasjuttude konkursile laekus tänavu 197 muinasjuttu. Kirjutada tuli muinasjutt, mis räägib ettevõtlusest ja selle mõjust keskkonnale. Muinasjutu võis esitada tekstina, kuuldemänguna või videoklipina. Võitjad kuulutati välja kahes vanuseastmes.

Nooremas vanuseastmes (4.-6. kl) saavutas II koha Elise Bobõlski (6.b)
Vanemas vanuseastmes (7.-9. kl) saavutasid I koha Ainar Tropp (9.c) ja Mikk Bobõlski (9.b)
Vanemas vanuseastmes (7.-9. kl) saavutas III koha Remi-Alan Limbak (8.c)

Samal üritusel kuulutati välja tänavuse riikliku majandusvõistluse Creatlon võitjad. Creatlon on võistlus, kus tuleb näidata õppeaasta jooksul toimuvates erinevates etappides majandusalaseid teadmisi, lahendada loominguliselt probleemülesandeid, koostada miniuurimus jne. Kokku oli sel aastal 5 mahukat ülesannet, mida tuli oktoobrist märtsini täita.

Ülitihedas võistluses tulid meie kooli noormehed Ainar Tropp (9.c) ja Mikk Bobõlski (9.b) tänavuse Creatloni võitjateks, saavutades 90,9 punktiga I koha.

Õpilasi juhendas Reet Bobõlski, erinevates Creatloni voorudes toetasid noormehi Aili Teedla, Sirje Trahv ja Külli Tropp.

Loe lisa

Kuulutati välja Elva Gümnaasiumi 8. üleriiglise tõlkevõistluse võitjad!

Sel aastal võttis võistlusest osa rekordilised 252 õpilast. Kõige populaarsemaks osutus inglise keel (103 õpilast), seejärel kõik teised keeled: saksa keel (48), vene-eesti (44), eesti-vene (28), rootsi keel (10), hispaania keel (9), soome keel (5) ja prantsuse keel (5).

Meie kooli tungalt hoidis kõrgel Jasper Lina, kes pälvis saksa keeles 1.-3. koha. Jasperit juhendab Kalle Lina.

Õnnitleme!

Loe lisa

Maakonnas on reastatud tänavused eesti keele ja kirjanduse uurimistööd. Meie kooli õpilased olid väga tublid.