Ingrid Räästas (12. kl) saavutas 2.koha üleriigilisel saksakeelse ilukirjanduse tõlkevõistlusel.
Üleriigilisel lingvistikaolümpiaadil omistati Ingridile 3. järgu diplom.

Õpilast juhendab Maie Põdramägi.

Loe lisa

18. aprillil toimus Lääne-Virumaa 5. kl õpioskuste ainevõistlus, kus meie kooli õpilaste võistkond saavutas 1. koha.
Võistkonda kuulusid: Madle-Helena Vilu, Hedvig Altmäe, Georg Viita, Marco Murakas ja Kelly Rippinen.
Õpilasi juhendab Ingela Siniallik.

Loe lisa

eTwinning on Euroopa koolide virtuaalne kogukond, mis on mõeldudud koolide vaheliseks suhtlemiseks, koostöö tegemiseks ja ühiste projektide loomiseks.

Selleks, et tunnustada koole eTwinningu raames tehtud töö eest, hakati sel aastal välja andma koolide kvaliteedimärki, mis on tunnustus tehtud töö eest.

eTwinningu kvaliteedimärk aastateks 2018-2019 omistati ka kaheksale  Eesti haridusasutusele. Nende hulgas ka Rakvere Gümnaasiumile.

Statuudi järgi on märgi saajad teerajajad ja eeskujud järgmistes valdkondades: digipraktika; e-turvalisuse praktika, uuenduslikud ja loovad lähenemisviisid pedagoogikale, töötajate jätkuva kutsealase arengu edendamine, koostööl põhineva õppepraktika edendamine töötajate ja õpilaste seas.

Mais on Kadi Kruusmaa ja Mare Kütt kutsutud eTwinningu konverentsile, mis toimub Roomas.

Vaata lähemalt

Loe lisa

23. Känguru võistlus toimus 15. märtsil. Meie koolist osales 75 õpilast. Esiletoomist väärivad tulemused:

Hans-Kristjan Kaptein (4. kl, 56. koht) -108p,
Rasmus Laks (4. kl, 83. koht) - 105p,
Ainar Tropp (6. kl, 36. koht) -128p,
Kristjan Tropp (8. kl, 73. koht) -111p,
Ingrid Räästas (12. kl, 23. koht) -120p,
Kristel Adli (12. kl, 69. koht) -104 -108p.
Kiidame!

Ülesandeid, vastuseid ja tulemusi on võimalik vaadata siit.

Loe lisa

7. märtsil toimus Rakvere Põhikoolis maakonna põhikoolide õpilaste kirjandivõistlus.

Auhindu jagati kahes vanuserühmas. Meie kooli õpilastest tunnustati nelja.
Noorem vanuserühm
Maria Suumann - 2. koht, Markus jõgi - ära märgitud;
Vanem vanuserühm
Elis Jürgens - 1. koht, Kristin Siil - ära märgitud.

Õpilasi juhendavad Marje Kuslap ja Merle Velbo.

Loe lisa

Maakondlikul 6. klassi eesti keele olümpiaadil saavutas 3. koha Ainar Tropp.  6.-7. koha  sai Melina Pamberg. Õpilasi juhendavad Merle Velbo ja Marje Kuslap.

Loe lisa

Maakondlikul 3. kl õpioskuste võistlusel saavutas 2. koha meie kooli võistkond, kuhu kuulusid  Cassandra Metsa ja Kaspar Õunapuu.

Häid teadmisi näitasid veel Saveli Batin, Elise Bobõlski, Britta Preismann ja Ahto-Oliver Märtin. Õpilasi juhendab INgela Siniallik.

Loe lisa

23. märtsil toimus maakondlik saksa keele olümpiaad. Meie väga tublid õpilased:
7. klass: Markus Jõgi - 2. koht, Kris Sipolainen,  Maia Länik - 3.-4. koht;
8. klass: ;Markus Ljaš - 3. koht;
9. klass: Kristin Siil - 1. koht.

Õpilasi juhendavad Maie Põdramägi ja Kalle Lina.

Loe lisa

Saaremaal toimusid 23.-25. märtsil Miniteatripäevad. Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel osales etendusega "Üllatuspidu", mis on trupi ühislooming. Žürii tunnustas Teatriansamblit Eripreemiaga trupile - Ansamblilaulu eest! RGTA sai ka Elurõõmupreemia, mille algatajad on lapsevanemad, kelle poeg hukkus SÜG-i koolimaja põlengus. Saaremaa ÜG meesansambel tunnustas Kristjan Troppi vahva lipsuga.

16. märtsil toimunud olümpiaadil olid väga tublid
7. kl: Maria Suumann - 1. koht, Ann-marii Suvorov - 3.-4. koht;
8. kl: Roger Laiõun - 1.-2. koht, Kristi Liis Orupõld - 4. koht.
Õpilasi juhendavad Tuuli Länik, Vivian Kruusmaa