Pärandivaderite projektis osalesid 12.M klassi õpilased

Kiltsi mõisas/Kiltsi Põhikoolis 4. oktoobril 2017

Pärandivaderid on hakkajad kooliõpilased, kes õpivad tundma, väärtustavad ja korrastavad kohaliku kultuuriajaloo ja kultuurmaastiku tähendusrikkaid objekte. Pärandivaderid teavad, miks kohalik pärand on eriline ning aitavad päästa lagunemisest või hävimisest hooletusse jäänud paiku. Õpilaste arvamusi projekti kasulikkusest:

„ See projekt on vajalik selleks, et saaks vanad mõisad korda. Õpilased saavad läbi selle projekti teada mõisa ajaloost ja saavad oma tööoskusi arendada."

„Projekt on oluline, et saaks taastada ajaloolised asjad ja saaks rohkem selgust ajaloos."

„Et õpilased õpiksid tööd tegema ning arendaksid end ja oskaksid olla abivalmid. Siis on ka tulevikus kergem, kui oled juba harjunud tööd tegema ja teada, et raha ei tule niisama kätte."

„ Õpilased saavad palju teada ajaloost."

„Et õpilased teaksid selliste hoonete olemusest ning saaks kogeda teistele inimestele kasulikuks olemist ilma selle eest tasu saamata. /.../ Hea on selle juures veel see, et õpilased saavad kooliseinte vahelt välja."

„See on oluline, sest nii saab igaüks anda natuke meie väärtuste jaoks. Igaüks saab teha head oma käte ja jõuga. Pluss saab näha kohta, kus aitad tööd teha. Saab silmaringi avardada. Mina leian, et selline projekt on väga hea."

„Et mõis säiliks ja et sellised väikesed kohad nt Kiltsi, oleksid korras; et saaks töökogemust vabatahtlikuna ja et saaks teada selle maja ajaloost."

Vaata ka siit: http://ouesope.ee/parandivaderid/273-2/

Õpilaste muljeid ja arvamusi vahendas õpetaja Heli Kirsi 10.10.2017. Projektiga tegelema suunajad olid Rakvere Gümnaasiumi õpetajad Heli Kirsi ja Mariza Lillepea.