Rakvere Gümnaasiumis koguti suusakilomeetreid.

Harukordselt lumerohke ning ilus talv on terviseradadele meelitanud hulgaliselt suusasõpru. Nii ka Rakvere Gümnaasiumi Vabaduse tänava õppehoones, kus 14.veebruarist kuni 20. veebruarini koguti õpilaste, õpetajate ning nende pereliikmete toetusel hulgaliselt suusakilomeetreid.

Hoolimata sellest, et mitmed koolipere liikmed olid viiruse küüsis ning rajale ei pääsenud, käidi nädala jooksul suusaradadel 348 korral ning koguti kokku 2540 kilomeetrit. Kilomeetreid sai koguda nii endale kui oma klassile. Soovitus rajale kaasa võtta oma pereliikmed, tõi metsaradadele mitmeid perekondi. Suusarajale tuiskasid nii õpilased, nende emad-isad, õed-vennad kui ka õpetajad. Tõelist suusahunti ei pidurdanud purunenud suusakepp, halvasti libisevad suusad, taevast alla tulev vihmasabin ega isegi mitte suusasaapal alt ära tulnud tald. Pingutuse eest suusarajal said kõik koju kaasa punased põsed ning tugevama tervise.

Klasside arvestuses kogusid nädala jooksul koostöös peredega kõige enam kilomeetreid 6. a klassi poisid ja tüdrukud ning 9. b klassi tüdrukud, mõlemad pea 400 suusakilomeetrit. Aktiivseima õpetaja tiitli suusatas välja Liisa Turban. Õpilastest osutusid tublimateks kilomeetrite kogujateks Daniil Didik, Arthur Lokman, Igor Šaronov , Kätiliis Tiinas, Hedvig Altmäe ning Pärli Laurelle Oras. Klasside arvestusse andsid suurima panuse perekonnad Paimre, Sirol, Tiinas, Hang, Kriisa, Janno, Altmäe, Selder, Uustalu.

Tublimatele kilomeetrite kogujatele katsid auhinnalaua Rakvere Gümnaasium, AQVA veekeskus, Trendsetter Europe OÜ, Stora Enso Eesti AS , Ardor OÜ, Rakvere Spordikeskus.