12.r ja 12.h klassi õppekäik Rakvere ajalukku

4. novembril käisid Rakvere Gümnaasiumi 12.r ja 12.h klass õppekäigul Rakvere linnas ja Tõrmas. Õppeprogrammi raames tutvustasid õpilased ja õpetaja Heli Kirsi Rakvere linna ajaloos olulist rolli mänginud paiku ja inimesi. Ettekannetes räägiti Ott Arderist, Jakob Liivast, Juhan Kunderist, Rakvere Pauluse kirikust, parunite majast ja paljust muust. Samuti asetati küünlad Palermo punase terrori ohvrite mälestusmärgile, vabadusvõitleja Hugo Pajose ning Afganistanis oma elu kaotanud Jako Karuksi ja Raivis Kangi viimastele puhkepaikadele Tõrma kalmistul, mälestamaks sõjalistes konfliktides ning terroris hukkunud kaasmaalasi.

Leian õpilasena, et õppekäik oli heaks võimaluseks omandada uusi teadmisi kodulinna ajaloolistest paikadest, kuulsatest inimestest ning märgilistest sündmustest, samuti arendada avaliku esinemise oskust ning harjutada ettekannete koostamist. Ma arvan, et programm pakkus õpilastele huvitava vahepala tavapärasele tunniõppele ning täitis igati oma eesmärgi, tuues noortele ajaloo natuke lähemale.

Kristjan Tropp